1997


MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 1997    

    Před mistrovstvím republiky 1997 vzrostl počet hráčů Scrabble natolik, že pro postup na něj byla publikována v tisku kvalifikační úloha, na základě které se teprve nejlepší řešitelé mohli MR zúčastnit. Do závěrečného turnaje nastoupilo 64 hráčů. První kolo bylo hráno pomocí opisovaného Scrabble, kdy všichni hráči pracují se stejnými písmeny.

 

Pořadí Poškoláků v kvalifikačním opisovaném Scrabble při MR :

 

pořadí

jméno

body postup
1. Milan Kuděj  211 ano
 11. Karel Král 157 ano
13. Dagmar Rusá 151 ano
18. Jindřiška Králová 146 ne
36. Antonie Kudějová 107 ne
38. Jaroslava Bělohubá 101 ne
39. Jiří Müller 93 ne
  Věra Müllerová  <90  ne

Z prvého kola vykrystalizovala šestnáctka borců, která již pokračovala dále normální hrou stále ještě po čtveřicích u stolu. Poprvé se mezi stoly objevili také rozhodčí ke sledování přesné hry podle pravidel. Ve čtvrtfinále potvrdil pozici jednoho z favoritů Milan Kuděj a spolu s ním postoupil dále i výborně hrající Karel Král. Na štítě tak zůstala jen Dagmar Rusá v nejvyrovnanějším klání u 3. stolu. V semifinálových čtveřicích se lámal chléb, do finále totiž postupoval pouze vítěz. Právě toto klání bylo osudné pro obhájce titulu, jenže poškolácké ambice zachránil skvělý Karel Král a zaslouženě postoupil do souboje o zlato s písničkářem Jarkem Nohavicou. Bohužel při finálových partiích již byl soupeř nad jeho síly, ale i tak Poškoláci brali zásluhou Karla Krále stříbro, kterým znovu dokázali, že patří jako klub mezi elitu republiky.

Umístění Poškoláků na mistrovství republiky 1997

pořadí

jméno

2. Karel Král
5.-6. Milan Kuděj
13.-16. Dagmar Rusá

V klubový a rodinný přebor se proměnila soutěž juniorů. Trio sester Rusých získalo totiž všechny medaile. Vyhrála Lída před Janou a Kateřinou, čímž byl dovršen poškolácký úspěch tohoto roku.