2000


1. kvalifikační turnaj Praha

2. kvalifikační turnaj Hradec Králové

3. kvalifikační turnaj Český Těšín 

4. kvalifikační turnaj Praha

Mistrovství republiky 2000


 

1. kvalifikační turnaj v Praze

 

    Do první sedmikolové kvalifikace roku 2000 se posadilo za stoly 99 hráčů, z toho hned 10 Poškoláků. Pořadí v turnaji krystalizovalo postupně a přes skvělé konečné výsledky nic nesignalizovalo, že tento kulatý rok bude nejúspěšnějším v poškolácké historii. Bez prohry turnaj vyhrála Jana Rusá před druhým Milanem Kudějem, který si tím zajistil účast na mistrovství republiky. Jejich suverenitu podtrhl ještě devátým místem Luboš Vencl. 

 

Umístění Poškoláků v 1. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

1. Jana Rusá 7
2. Milan Kuděj 6
9. Luboš Vencl 5
21. Ludmila Rusá 5
27. Kateřina Rusá 4
29. Dagmar Rusá 4
43. Tereza Kudějová 4
55. Jindřiška Králová 3
82. Zdeněk Vencl 2
87. Drahomíra Venclová 2

 

2. kvalifikační turnaj v Hradci Králové

 

 

    Do Hradce na sedmikolový turnaj přijelo 74 scrabblovníků. Přes veškerou snahu jich třiasedmdesát nedokázalo zabránit úřadující mistryni republiky v zopakování výsledku z pražského kvalifikačního turnaje. Jana Rusá opět prošla kláním bez porážky. Na osmém místě skončila její maminka Dagmar Rusá.

 

Pořadí Poškoláků v 2. kvalifikačním turnaji

 

pořadí

jméno

výher

1.

Jana Rusá

7

8.

Dagmar Rusá

5

14. Tereza Kudějová 5
16. Jindřiška Králová 5
18. Kateřina Rusá 4
20. Luboš Vencl 4
38. Ludmila Rusá 3
52. Drahomíra Venclová 3
60. Karel Král 2

 


 

3. kvalifikační turnaj v Českém Těšíně.

 

    Na severovýchodní hranici republiky přicestovalo 64 hráčů, kteří bojovali již ve třetím sedmikolovém turnaji o další kvalifikační body. Z Poškoláků tentokrát startovala pouze Tereza Kudějová, která však skončila ve spodní polovině startovního pole. Ostatní členové klubu tento turnaj pro značnou kilometrovou vzdálenost takzvaně vypustili.

 

 

Pořadí Poškoláků v 3. kvalifikačním turnaji

 

pořadí

jméno

výher

42. Tereza Kudějová 3

 


 

 

4. kvalifikační turnaj v Praze.

 

    Poslední kvalifikační dějství se vrátilo zpět do Prahy a tak nepřekvapila účast hned jedenáctky Poškoláků. Nejlepší z klubu skončila Ludmila Rusá na stříbrné postupové pozici, když o vítězství přišla nejtěsnějším výsledkem scrabblové historie. Na druhé místo ji totiž při stejném počtu výher odsoudilo pouhých pět bodů rozdílu pomocného skóre. To není ani hodnota jednoho podprůměrného tahu. V elitní desítce skončila ještě její sestra Kateřina Rusá.

    Turnaj odehrálo 89 hráčů.

 

Umístění Poškoláků ve 4. kvalifikačním turnaji

 

pořadí

jméno výher
2. Ludmila Rusá 6
9. Kateřina Rusá 5
16. Luboš Vencl 5
27. Jana Rusá 4
33. Karel Král 4
40. Jindřiška Králová 4
49. Dagmar Rusá 3
66. Tereza Kudějová 3
67. Zdeněk Škvrna 3
72. Drahomíra Venclová 2
84. Zdeněk Vencl 1

 


 

 

 

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 2000

 

    Jedenáctikolové dvoudenní mistrovství republiky SCRABBLE se konalo opět v pražském hotelu Olympic. A ten byl podobně jako loni Poškolákům nakloněn opravdu tou přívětivou stranou. 

      Systém postupů se změnil jen minimálně. Postupovali vždy první tři hráči z turnajů, účast měli jistou loňští medailisté, postoupit se dalo také z Hádanky a křížovky, dále všichni tři junioři a zbytek podle bodů na turnajích. Na vrchol sezóny mezi 32 soutěžících se dokázalo kvalifikovat sedm Poškoláků.

    Po jedenácti kolech bylo jasné, že mistrovský titul zůstane v klubovém držení, neb se čekalo již jen na výsledek čistě poškoláckého finále. V něm se střetla obhájkyně titulu Jana Rusá a Mistr republiky 1996 Milan Kuděj. Finále rozhodovala až třetí partie, po níž byl korunován Milan Kuděj. V desítce skončila ještě Dagmar Rusá na pěkném 7. místě.

 Umístění Poškoláků na MR 2000 :

pořadí

jméno

výher
1. Milan Kuděj 9+2
2. Jana Rusá 9+1
7. Dagmar Rusá 7
15. Kateřina Rusá 6
17. Ludmila Rusá 5
22. Tereza Kudějová 5
24. Luboš Vencl 4

    Na juniorském mistrovství v Praze poškolácké slečny jen podtrhly úspěchy letošního roku. Mistryní republiky se stala Ludmila Rusá před Terezou Kudějovou.