2004


1. kvalifikační turnaj Kladno

2.kvalifikační turnaj Praha

3. kvalifikační turnaj Přerov

4. kvalifikační turnaj Brno

5. kvalifikační turnaj Hradec Králové

6. kvalifikační turnaj Litoměřice

7. kvalifikační turnaj Pardubice

8. kvalifikační turnaj Ostrava

9. kvalifikační turnaj Náchod

10. kvalifikační turnaj Praha

11. kvalifikační turnaj Ostrava

Mistrovství republiky 2004


Liga družstev 2004


 

Lednový sněm ČESKÉ ASOCIACE SCRABBLE stanovil to, o čem se celý rok v zákulisí mluvilo. Scrabble v naší republice se nadále bude hrát v soutěžní formě s pády a přechodníky. Dle názoru hráčů našeho klubu je to rozumná volba, když loňská obojetná varianta kvalifikací byla viditelně nešťastným řešením patové situace. Zároveň vzrostl počet kvalifikačních turnajů na 11, z kterých se bude pro postup na mistrovství republiky jednotlivců započítávat 6 nejlepších výsledků.

 

pozn. Vzhledem k faktu, že Jiřina Lehká (Kališníci) bude letos nastupovat za poškolácký tým v lize, budu i výsledky této hráčky uvádět na našich stránkách mezi úspěchy Poškoláků.

 


 

1. kvalifikační turnaj v Kladně.

 

    Hned první kvalifikační turnaj tohoto roku ukázal, že změna k ohebnosti scrabble jen prospěla. Na Kladně se neztratili ani Poškoláci, kteří nastoupili v hojném počtu 11 scrabblistů a díky Jaroslavu Kodymovi slavil náš klub turnajové vítězství. V první desítce se umístil ještě Milan Kuděj, který skončil nakonec čtvrtý. Pokud marně hledáte umístění loňského poškoláckého žolíčka Luboše (Tlučhuby) Vencla, musím Vás upozornit, že byl v Kladně jako hlavní rozhodčí.

 

Umístění Poškoláků v 1. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

1. Jaroslav Kodym 8
4. Milan Kuděj 7
31. Dagmar Rusá 5
37. Renata Volfová 5
40. Karel Král 4,5
45. Eva Bartošová 4
49. Jindřiška Králová 4
51. Jiřina Lehká 4
59. Jitka Kodymová 4
70. Drahomíra Venclová 3

 

No a jak už jste si zvykli, vážení scrabblisté, nemůže zde chybět komentář od Luboše Vencla, tentokrát coby rozhodčího.

 


 

2. kvalifikační turnaj v Praze.

 

    Domácí půda v Praze stála za faktem, že z celkového počtu 88 hráčů byl klub Poškoláků zastoupen hned 13 scrabblisty. A opět se jim dařilo. V posledním kole se dokonce na 1.stole odehrával čistě poškolácký souboj Kodym - Kuděj. Vítězství v této partii ale nakonec Jardovi Kodymovi nestačilo na celkové prvenství v turnaji. Vítězem v Praze se stal Jaromír Buksa. Do elitní desítky se prosadili ještě další dva Poškoláci, Milan Kuděj sedmým a Luboš Vencl desátým místem.

 

Umístění Poškoláků v 2. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

2. Jaroslav Kodym 8
7. Milan Kuděj 7
10. Luboš Vencl 6
35. Renata Volfová 5
40. Jindřiška Králová 5
42. Jitka Kodymová 5
47. Dagmar Rusá 4
53. Jiřina Lehká 4
54. Karel Král 4
55. Eva Bartošová 4
74. Milena Lančová 3
86. Drahomíra Venclová 2
87. Zdeněk Vencl 1

 

Na rozdíl od Kladna nebyl Luboš Vencl v Praze rozhodčím, ale hráčem. Následuje jeho komentář z pohledu hráče. Po jeho přečtení jsem dlouho váhal nad zveřejněním, protože s některými pasážemi v textu nesouhlasím, ale na druhou stranu časy cenzury jsou bohudík už téměř 15 let pryč, tak proč by se Luboš nemohl demokraticky vyjádřit. Tuším, že hráči Pavučiny mu to dlouho nezapomenou.

 


3. kvalifikační turnaj v Přerově.

 

Březnový turnaj v Přerově se podobně jako v minulých letech netěšil přízni Poškoláků a tak na Moravu odcestoval reprezentovat náš klub pouze Luboš Vencl. Jeho poslední výsledky jej opravňovaly pomýšlet na umístění v první desítce, ale nakonec vše bylo jinak. Z 85 soutěžících skončil Luboš na 18. místě, když jej při solidních pěti výhrách zradil slabý TurČas. Pouze sedmikolový turnaj vyhrál hráč Pavučiny Michal Sikora.

 

Umístění Poškoláků v 3. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

18. Luboš Vencl 5

 

Ani po tomto turnaji se nezapomněl Luboš Vencl vypovídat. A tak v jeho komentáři můžete vysledovat, kolik lidí si proti sobě svým sebevědomým řečněním opět poštval.

 


 

4. kvalifikační turnaj v Brně.

 

    

    Do Brna už na rozdíl od Přerova vyjelo Poškoláků přece jen více, ale štěstěna jim v boji o kvalifikační body moc nepřála. Nejlépe se umístil na 21.místě Luboš Vencl a tak Brno nebude zrovna v poškolácké lásce na prvém místě. Vítězem devítikolového turnaje se s jedinou prohrou stal mistr republiky 2002 Martin Sobala. Startovalo 70 scrabblistů.

 

Umístění Poškoláků ve 4. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

21. Luboš Vencl 5
38. Dagmar Rusá 4
63. Jiřina Lehká 3

 

Dlouho jsem čekal na obvyklý Lubošův komentář, moc se mu do něho nechtělo (to chápu), ale nakonec jej stvořil a já vás o něj nemohu ochudit.


 

5. kvalifikační turnaj v Hradci Králové

 

    Letošní hradecký turnaj nabídl 64 účastníkům luxusních 15 kol. Ze čtyř hráčů klubu se nikdo do elitní desítky prosadit nedokázal, nejvýše skončila Dagmar Rusá na bodovaném 17.místě. Turnaj stejně jako v Brně vyhrál exmistr republiky Martin Sobala.

 

pořadí

jméno

výher

17. Dagmar Rusá 9
58. Jindřiška Králová 5
59. Karel Král 5
64. Drahomíra Venclová 1

 

 


 

 

6. kvalifikační turnaj v Litoměřicích

 

    

    Do Litoměřic se koncem června sjelo 54 hráčů scrabble. Přes hojnou účast se tentokrát nikomu z Poškoláků nepodařilo v devítikolovém turnaji prosadit mezi nejlepší. Nejvýše - 13., skončil Jaroslav Kodym. Vítězem turnaje se stala ve skvělé formě hrající Romana Ličková.

 

Umístění Poškoláků v 6. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

13. Jaroslav Kodym 5,5
15. Milan Kuděj 5
21. Luboš Vencl 5
22. Dagmar Rusá 5
44. Renata Volfová 3
47. Eva Bartošová 3
49. Jitka Kodymová 3
52. Drahomíra Venclová 2
54. Jiřina Lehká 1

 

Pohled na turnaj očima a slovem Luboše Tlučhuby Vencla


 

7. kvalifikační turnaj v Pardubicích

 

    

   Pardubický scrabblový perníček se rozjelo lámat o prázdninách 80 hráčů. Poškoláci vyslali x zástupců. Dvoudenní turnaj se hrál na rekordní počet 17 kol. Nejlépe dopadl desátý Luboš Vencl. Vítězem pardubického kvalifikačního klání se stal Karel Sikora a letos favorizovaný ostravský klub Pavučina tak slavil další turnajové vítězství jednoho ze svých členů.

    K neuvěřitelnému umístění Kodymových pouze dodávám, že se zúčastnili jen prvého hracího dne !

 

Umístění Poškoláků v 7. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

10. Luboš Vencl 11
53. Jindřiška Králová 8
61. Karel Král 7
72 Drahomíra Venclová 6
73. Jaroslav Kodym 6
77. Jitka Kodymová 5

 

Tak i tady nakonec přidávám Tlučhubův komentář, i když tentokrát toho scrabblového tam moc není. Po jeho přečtení pochopíte proč.


 

8. kvalifikační turnaj v Ostravě

 

   Devítikolový turnaj na severu Moravy přilákal na scrabble xx hráčů. Poškoláků se zúčastnil přesně kvartet, mezi nimi i po dlouhé době mistryně republiky 1999 - Jana Rusá. A právě ona předvedla nádherný come-back a druhou příčkou předvedla, jaká je škoda, že přestala hrát. Více Poškoláků se do desítky nevešlo. Vítězství favorizovaným domácím sebral Petr Landa.

 

pořadí

jméno

výher

2. Jana Rusá 8
12. Milan Kuděj 6
15. Luboš Vencl 6
32. Dagmar Rusá 5

 

Komentář k tomuto turnaji od Luboše Vencla je již objeven, tak se do něho začtěte.


 

9. kvalifikační turnaj v Náchodě

 

    

    Náchod našim hráčům nepřál. Na devítikolovém turnaji zástupcům Poškoláků nepřálo štěstíčko a nejlépe skončil až na 25.místě Milan Kuděj. Turnaj vyhrál jeden z favoritů letošního mistrovství republiky Michal Sikora. Turnaj odehrálo 60 hráčů.

 

Umístění Poškoláků v 9. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

25. Milan Kuděj 5
30. Luboš Vencl 5
36. Dagmar Rusá 4
43. Renata Volfová 4
54. Eva Bartošová 3

 

Turnaj nezapomněl osobitě okomentovat Luboš Vencl.


 

10. kvalifikační turnaj v Praze.

 

    

    Netradičně nedělní turnaj hraný na stejně netradiční počet 8 kol znamenal po kratší pauze opětovné zviditelnění Poškoláků. Do první desítky se prosadili hned dva, Jana Rusá na 4.místě, Milan Kuděj o příčku níže. Ostrava oplatila Praze uzmutí trofeje a po zásluze se radoval z celkového vítězství Robert Vlk. Celkem startovalo 81 scrabblistů.

 

Umístění Poškoláků v 10. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

4. Jana Rusá 6
5. Milan Kuděj 6
17. Dagmar Rusá 5
21. Jaroslav Kodym 5
25. Luboš Vencl 5
43. Eva Bartošová 4
52. Renata Volfová 3,5
57. Jiřina Lehká 3
66. Zdeněk Vencl 3
68. Milena Lančová 3
74. Jitka Kodymová 2

 

ani tady nezapomněl Luboš Vencl na svůj komentář k turnaji

 

 


 

11. kvalifikační turnaj v Ostravě

 

    

    Poslední a velice dramaticky se vyvíjející devítikolový turnaj v Ostravě hrálo jen 46 hráčů. Přesto hned šestici hráčů šlo o postup, ale podrobnosti najdete v komentáři. Poškoláci se zúčastnili jen dva, a to Luboš Vencl potřebující stvrdit svůj postup (úspěšně) a Jana Rusá bojující o malý zázrak - o postup z pouhých třech turnajů (neúspěšně). Celý turnaj vyhrál mistr republiky 1998 Zbyněk Burda.

 

Umístění Poškoláků v 11. kvalifikačním turnaji :

 

pořadí

jméno

výher

8. Luboš Vencl 6
21. Jana Rusá 5

 

a ani z razovite Ostravy nemůže chybět komentář Luboše Vencla


 

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY 2004

 

    Účast si zajistili letos tří zástupci klubu, Jaroslav Kodym, Milan Kuděj a Luboš Vencl. Celé mistrovství se nejlépe vydařilo právě Venclovi, který výbornými výsledky druhého dne doputoval až na příjemnou 7.příčku. Dalším hráčům poškoláckého klubu se nedařilo. Celé mistrovství jen potvrdilo jak se scrabbleová špička vyrovnává. Mistrem republiky se nakonec stal sedmnáctiletý Michal Sikora z Třince a potvrdil tak současnou dominanci klubu Pavučina.

 

pořadí

jméno

výher

7. Luboš Vencl 7
18. Jaroslav Kodym 5,5
23. Milan Kuděj 5

 

Podrobnosti z pohledu nejúspěšnějšího hráče klubu sepsal Luboš Vencl